İştah yok kilo az moral 0

Eloo

İştah yok kilo az moral 0

Mesajgönderen Eloo » 29 Ara 2015, 13:53

Merhaba benim oğlum 5 aylık 2. ay aşılardan ( bu arada emmeyi bıraktı ) kapanan iştahına birde reflusu eklendi ve çok kustugu için kilo alamadı bu yüzden 4.ayın sonunda kaşık mamasına başladık 3 saatte bir beslemeye çalışıyorum kaşık mamasını sabah akşam veriyorum aralardada anne sütü ve formül süt kaşık mamasını 2,5 yemek kaşığı ölçüsüyle yapıyorum yiyor ama sütünü 60 cc den dazla içmiyor fazla verdigimdede genelde çıkarıyor bu aralar biberonu da reddetmeye başladı ilaç şırıngasıyla ağzına dökü içiriyorum mamalarına sütlerine bi markanın koyulaştırıcısını katıyorum 1 aydır kusmuyor ama yeme aynı az dr kaşık mamasını çeşitlendirip günde 3 e çıkmamı söyledi ama her içtiğinde 150 cc içmesi gereken sütün 60 cc içen bebeğime ne yapabilirim kendime menu oluşturamadım tüm menuler 6.ayda başlıyor ve ben gecede 12:00 , 03:00 , 06:30 olmak üzere kalkıp yine süt icirmeye calışıyorum az içiyor tabi ama uykuda bile reddediyor biberonu biraz uzun oldu ama kusura bakmayın derdimiz böyle 8 kg olması gereken bebegim 6 kg ve güçsüzlük başladı :cry: :cry:

szmertgunes

Re: İştah yok kilo az moral 0

Mesajgönderen szmertgunes » 29 Ara 2015, 23:50

Merhaba size yazmak için üye Sen benim de dört buçuk aylık bir kızım var 34 Haftalık doğdu 2 buçuk kilogram doğduIlk iki ay kilo alımı çok iyiydi üçüncü ayda 200 gram aldığını gördük, pramitore bir bebek olduğu için reflusude var neyse benim kizimda 5 buçuk kilo şuan üzülme ama sana Dediklerimi yap meme emmiyorsa bikere mutlaka sütunu sağ hemen bir süt sağma makinesi al manuelleride var sütunu sağ ve içerisine migrosta da var hipp tam tahilli Arpalı anne sutunede karıştırılan mamalar var ondan alacaksın ona karşıtı kaşıkla icir çocuğun güçlü olur ama içine saf zeytin yağ köy biraz ve mutlaka su icir neyse istersen tel veriyim beni watsaptan yaz sana mamanin resmini falan gönderim öyle gecelerinde rahatsız etme bebeğini yazık ama mutlaka sütunu sağ sütun içine arpa saf arpa koyup icireceksin benimki zayıf ama pire gibi hiç durmuyo canını sıkma bebeği

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 30 Ara 2015, 08:23

Aşağıda reflü yazımız var bir göz atın ama bu konuyu mutlaka doktorunuza danışmalı ve onun tavsiyelerine uymalı verdiği tedaviyi uygulamalısınız. Bu şekilde zorlayarak, şırıngayla falan olmaz, işler daha da kötüye gider.

http://www.gurmebebek.com/beslenme-soru ... lu/546,709

Eloo

Mesajgönderen Eloo » 30 Ara 2015, 14:33

Dr la konuşarak yapıyorum herşeyi memeyi 2. Ayda bıraktı sagıyorum zaten ama az geliyo biberon mamasıda veriyodum artık kaşık mamasıda veryorum dr a şırıngayla veriyorum dediğime nasıl memeyi reddettiyse biberonada yapıyo dedi nasıl hoşuna gidiyosa öle içir yeterki içsin dedi 5 aya uygun çeşit kaşık mamalarıdan aldım hergn dönüşümlü vericem meyve püresinede başladık dr menu ve tarif listesi verdi reflüsüne gelince ilaçlar işe pek yaramadı bizde çünkü migdesinde kalması gereken zaman dilimi içinde defalarca kusuyodu taki bebelac thickiner kullanmaya başlayana kadar bu anti reflu kıvam arttırıcı kusmayı engelliyo gastrolog verdi bakalım inş. Kilo almaya başlar

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 05 Oca 2016, 10:09

İnşallah, gelişmelerden bizi de haberdar edin.

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir