Yapılışı

Tavuk suyunu  bir tencerede ısıtın.  
Yıkadığınız pirinçleri ekleyin, ateşi kısıp 5 dakika kadar pişirin.  
Daha sonra bezelyeleri ve soğanı ekleyin.  
Bezelyeler pişince ocağı kapatın.  
Dilerseniz naneyi ekleyin.  

Uyarılar

Bu tarifte soğan var. Bebeğinizin soğan yemeye hazır olduğundan emin olun. Bazı bebeklerde soğan gaz yapabiliyor.

Aklınızda Bulunsun

Bebek ve çocuklar için bağışıklık sistemini destekleyici meyve ve sebzeler tüketmeleri çok önemlidir. Bezelye içerdiği C Vitamini sayesinde önemli bir bağışıklık sistemi desetekliycisidir. Bağışıklık sistemi ve Bezelye hakkındaki makalelerimizde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.