Yapılışı

Muzu bir çatal yardımıyla ezin.
Küçük gurmenizin yaşına göre anne sütü ya da mama ekleyerek pürenizi inceltebilir ve besin değerini arttırabilirsiniz.

Püf Noktası

Ceviz ekleyerek daha da sağlıklı ve lezzetli hale getireceğiniz bu meyve ezmesi, bebeklerinizin severek ve iştahla yiyecekleri bir tatlı alternatifidir. 

Uyarılar

Cevize başlama ayı genel uygulamada 12’dir. Ancak birçok doktor daha erken aylarda ceviz kullanımı uygun görüyor. 12. aydan önce ceviz kullanımını mutlaka doktorunuza danışın.

Aklınızda Bulunsun

Bebeklerde, çocuklarda ve hatta yetişkinlerde uyku için gerekli olan melatonin Ceviz içerisinde bol miktarda bulunmaktdır. Bu pürenin içine  blendırda toz haline getirdiğiniz cevizden de koyabilirsiniz.


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 6-8 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.